Субота
11.05.2024
16:15
Категорії розділу
Мої конспекти [4]
Виховні заходи [3]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Мій сайт
    Головна » Файли » Мої конспекти

    Звуки [н], [н’], позначення їх буквою нн(«ен»). Звуковий аналіз слів. Читання складів і слів
    14.11.2016, 19:39

    Тема: Звуки [н], [н’], позначення їх буквою нн(«ен»). Звуковий аналіз слів. читання складів і слів

    Мета: ознайомити учнів з новою буквою Нн(«ен»), показати її різне звукове значення; формувати  в  дітей  уявлення  про  складовий  принцип  українського  письма  —  однією тією самою буквою на письмі позначаються різні звуки, твердий і м’який; розвивати зв’язне мовлення учнів, фонематичний слух; виховувати любов до рідного слова.

    Хід уроку

    I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

    II.  СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1.  Підготовка до ознайомлення з новою буквою

    Виділення кінцевих звуків [н], [н’] зі слів-відгадок.

    - Пливе свинка,

    Вирізана спинка,

    Сліду не лишає.

    Хто його вгадає? (Човен)

    — Який останній звук у слові човен? Побудуйте звукову модель цього слова.

    — Назвіть злиття приголосного [н] з голосним у словах: нога, нутрія, небо, намет, низка.

    - Височенький він на зріст,

    Довга грива, довгий хвіст,

    Ноги довгі і стрункі.

    Відгадайте, хто такий? (Кінь)

    — Який останній звук у слові кінь? Побудуйте звукову модель цього слова.

    — Назвіть злиття приголосного [н’] з голосним у словах: ніч, нюхати, нявчить, синє.

    — Які приголосні звуки виділяли в словах? ([н], [н’])

    — Як ми вимовляємо звук [н]? (Язик притискаємо до верхніх зубів. Повітря, потрапляючи на перешкоду перед язиком і зубами, проходить через ніс, розмикає зуби і з голосом виходить із ротової порожнини.)

    — Вимовте звук [н’].

    — Де  тепер  розташувався  в  ротовій  порожнині  язик?  (Він  упирається в нижні зуби.)

    — Яке положення зайняли губи? (Вони розтяглися.)

    — Який звук [н’]? (Приголосний м’який)

    2.  Ознайомлення з буквою «ен»

    — Звуки [н], [н’] позначаються на письмі буквою Нн.

    Учні аналізують графічну будову букви «ен». Знаходять її місце у кишеньковій азбуці.

    — На що схожа буква «ен»?

    — Чи це буква, чи драбина? —

    Дивувалася дитина.

    — Ну, якщо один щабель,

    То, звичайно, буква «Н».

    В. Гринько

    1)  Гра «Впіймай слово зі звуками [н], [н’]».

    Норці не потрібна нірка —

    Носить норка теплу шкірку.

    На снігу слідів стежинка.

    Норці взимку тепло в спинку.

    2)  Самостійне добирання учнями слів зі звуками [н], [н’].

    3)  Спостереження за звуковим значенням букви Нн, за способом позначення на письмі твердості і м’якості. Учитель  набирає  на  дошці  склади: на, но, ну, ни,  пропонує  учням  прочитати  ці  склади  і  сказати,  який  перший  звук  вимовляється  в  кожному  з  них. (Твердий)

    — А якщо після букви н поставити букву і, то як треба прочитати склад?

    — Який звук позначає буква ну цьому складі? (М’який)

    Фізкультхвилинка

    Щось не хочеться сидіти,

    Трохи треба відпочити.

    Руки вгору, руки вниз,

    На сусіда подивись.

    Руки вгору, руки в боки

    І поскачем, як сороки.

    3.  Робота за Букварем (с. 34)

    1)  Читання букви Нн.

    2)  Звуковий аналіз слів “ножиці”, “банан”, “кінь” з опорою на схему, подану в підручнику.

    3)  Читання складів у будиночках.

    Учитель читає склади в будиночках. Учні хором, а потім — по черзі прочитують їх.

    4)  Розглядання ілюстрацій.

    — Що тримають у руках дівчатка? Доберіть їм імена, які починаються буквою Н.

    — Що дає одна з дівчаток подружці?

    — Прочитаємо підпис під малюнком. Який знак стоїть у кінці речення?

    — Хто скаче на коні? (Мушкетер)

    — Який у нього одяг? Що він тримає в руках? Прочитаємо підпис під малюнком. (Учні вправляються в інтонуванні речення.)

    — Кого бачите на наступному малюнку?

    — Що хотів узяти хлопчик?

    — Прочитаємо, що сказала йому мама?

    — Чому мама не дозволила синові взяти банан?

    — Чому перед їжею обов’язково треба мити руки?

    — Дівчинка Ніна — справжня рукодільниця. Вона зв’язала шарф для тата,

    теплі шкарпетки для дідуся. Зібралася в’язати рукавички для бабусі. Залишила клубочки ниток на столі. Прийшла зі школи і побачила, що її улюблене кошенятко Пушок грається клубочками.

    — Прочитаємо, що сказала Ніна Пушкові. (Учні вправляються у виразному читанні окличного речення.)

    Читання складів, написаних на клубочках.

    III.  ПІДСУМОК УРОКУ

    — Яку букву вивчали на сьогоднішньому уроці?

    — Які звуки позначає ця буква?

    — Що було цікавого на уроці?

    — Про що розповісте батькам удома?

    Категорія: Мої конспекти | Додав: albina-yakimenko
    Переглядів: 468 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar